עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

יועצת ארגונית, מאמנת אישית וזוגית, מרצה, סופרת .
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

אז מה אתכם ? מבולבלים?

07/07/2020 20:02
ayala
היי, מה אתכם? מבולבלים? אני מבולבלת, לא יודעת כבר מה יותר ויראלי, אחוז ההדבקה או אחוז הגירושין?ואותי זה מטריד כי על איך לשמור על עצמינו מהוירוס כולנו יודעים, אלכוגיל, מסיכות,פקחים, רחפנים סגר ובידוד מן תקופה של אי ודאות ואפילו קצת זמן אבוד.
אבל על הזוגיות, אחת ממערכות היחסים היותר חשובה שלנו לא מדברים. ואני אתן כמה כלים ל"זוגיות בריאה" בדגש על כלי עוצמתי ומוביל בעיני.
ככלל בימים אלו אנו מתחככים יותר עם בני המשפחה הגרעינית ורצוי לשמור ולטפח את העוגנים שלנו בחיים, גם ככה יש לנו  אי של אי ודאות מסביב.
אחת התובנות שמתחזקת אצלי מיום ליום היא ש"שלא טוב היות האדם לבדו" ומשום כך אני פועלת יותר בימים אלו בהעשרת תהליכי הלווי שאני מעבירה ומצרפת לסל גם אימון"לזוגיות בריאה".
הספר שכתבתי "פרפרים של חופש" תופס תאוצה ואני מוסיפה לסדנאות הניהוליות שאני מעבירה גם סדנאות לכתיבה אותנטית במטרה להעביר את המסרים ולאפשר לאחרים לקבל השראה לכתיבה.
אז אמרתי טיפים לזוגיות בריאה - הנה הם ותעשו עם זה מה שנראה לכם העיקר תהיו בריאים:                        כללי השראה לזוגיות טובה

                     אני מזמינה  להשקיע עכשיו,  בזמן, בכסף, באנרגיות:

1.       בבילוי משותף שבועי קבוע – רק של בני הזוג לבד, להעניק לאינטימיות את הזמן, לא צריך חברים מסביב, רק אתם! ולא לוותר לעצמכם. זה יכול להיות כל דבר שאתם אוהבים לעשות יחד, סרט, פאב, הצגה, טיול בטבע, הליכה, ריצה משותפת ואחר כך קפה או שחייה, בילוי בשקיעה עם בקבוק יין, ועוד כל פעילות שמתאימה לכם ולא תמיד מחייבת הוצאה כספית גבוהה. אפשר לגוון ובכך להפוך זאת לחוויה לא משעממת, אפשר תמיד להפתיע וזה בהחלט מוסיף עניין.

2.       לצאת לטיולים בחו"ל או בארץ לכמה ימים ולכמה שאפשר – רק שניכם! לקבוע מראש ולהכניס למסגרת וללוח זמנים. חברים הם מעטפת מצוינת חשובה ואפשר ורצוי כמובן טיולים גם עם חברים, אבל לא על חשבון הזוגיות. בעיני חברה היא רקע או מסך שיכול לפעמים להפריע לזוגיות או שזה "משרת אותנו" בכך שאנחנו לא יכולים להיות לבד עם בן הזוג אז מתאים לנו שיש "רעשי רקע". זו התחמקות שיש להימנע ממנה, צריך לדעת להיות לבד עם עצמנו. ליהנות זה מזה. לדבר, להקשיב, לחגוג, להסתכל בעיניים, לפרגן, לאהוב, ללטף ולהעמיק את היחסים.

3.       אפשר לתקשר ביום יום ולהפוך זאת למשחק סמוי, להתכתב בהודעות SMS, בפתקים אישיים, הכול כשר כדי לשמר. אני אוהבת לשלוח הודעה אנונימית ולבקש שינחש, מי אני?

4.       להכין לוח חזון זוגי לשניכם. לכתוב כל שנה מחדש את היעדים המשפחתיים שלכם, את המקומות שאתם רוצים להיות בהם השנה, את ההחלטות החדשות שאימצתם לכם השנה, את החלום המשותף שלכם. להדביק תמונות המחשה על לוח החזון, צילומים, משפטים שמעוררים אצלכם השראה או דוגמה לחיקוי. לשים את הלוח במקום נגיש זמין שאתם רואים אותו ומדי פעם מסתכלים, מדברים, בוחנים את ההתקדמות שלכם, את העשייה ומתרגשים יחד לראות שהדברים קורים.

5.       לקבוע כללים שיכולים כמובן להשתנות ומדי פעם לבדוק אם הכללים או "החוזה" שביניכם עובד או מה לא עובד, לחשוב אם רוצים לעבוד על זה או להחליף.

                    לדוגמה: אחרי ריב או ויכוח, אפשר לא לדבר רק במשך חמש שעות, מעבר לזה כבר   מתחילים בשיחה,                        במו"מ או נשיקה. לא לתת למרחק לגדול. אפשר גם לקבוע לילה אחד בלבד ללא שינה יחד – הכול תלוי                        בכם אך חשוב שיהיה כלל, לאט עם הזמן זה גולש והופך מכמה שעות ליום, ליומיים, לשבוע וכך הלאה,                        זכרו שהמרחק מעמיק את הנתק, וככל שהנתק עמוק, הפער מתעצם והגישור דורש הרבה ויתור.

6.       שיחות נפש, דברו, ספרו, התלהבו, שתפו, התייעצו, חברות אמת היא הבסיס המצוין לזוגיות מתמשכת. הנהיגו שיחות בזמן הליכה משותפת או בשעות הערב אחרי השכבת הילדים, או בכל זמן אחר המתאים לכם, זהו "זמן האיכות" שלכם.

7.       הקשיבו, הקשבה אמפטית, הימנעו משיפוטיות, מביקורת ומתירוצים, פרגנו ועודדו זה מייצר אנרגיות טובות וחיוביות. זכרו אין "מושלם" ועל כל מה שיש חשוב להודות ולדעת להתייחס לדברים בפרופורציות נכונות, אני תמיד משווה מצבים וסיטואציות לדברים גרועים יותר, ואומרת "תראו עם מה אנשים אחרים מתמודדים..." חיים פעם אחת וצריך לדעת לקחת את החיים נכון.

8.       הרבו בהפתעות ובפינוקים הדדיים, מתנות מיוחדות שיכולות לגרום לבן-בת הזוג להרגיש מיוחד באמת, ולא תמיד צריך "חגיגה" בשביל הפתעה. כל יום הוא חג אהבה חדש.

9.       טפחו את עצמכם, נפשכם וגופכם כדי להיות במיטבכם, זה מראה על חשיבות הקשר ביניכם, כמה אני משקיע/ה עבור בן-בת הזוג כדי להרגיש ולהיראות מושכ/ת, סקסי/ת, ופנוי/יה רגשית לבן-בת הזוג.

10.   ותרו, ותרו, ותרו, הנמיכו את האגו. האגו יכול להוות חסם גדול מאוד במערכות היחסים שלנו בכלל, "אני אני ואני" כשאנו במערכות יחסים צריך להפוך ל"אנו יחד".

האגו יכול לעכב במקום לקדם ותמיד כדאי לשאול את השאלה הזו: האם כרגע האגו מקדם או מעכב אותי? האם זה מקדם או הורס את מערכת היחסים? אל תהססו לוותר עליו במקרים האלו, זה עובד בסוף לטובתכם. תגלו שהרווחתם במקום להיפגע.

11.   תלמדו, תחדשו, תעשירו את עצמכם אינטלקטואלית. צאו מהקופסה, מהבועה, תקראו, תחכימו, עשו זאת בכל דרך שמתאימה לכם וחדשו את מערכת היחסים במידע חדש שאתם מזרימים אליה מתוך הלמידה וההעשרה.

12.   בחרו לכם ערכים משותפים מובילים, זה יכול להיות ערכים אישיים, לאחר מכן זוגיים ולהרחיב זאת לכל המשפחה - ערכים משפחתיים.

כתבו את הערכים שבחרתם, את הפעולות וההתנהגויות שתעשו כדי לחזק את הערכים שבחרתם, תלו זאת במקום בולט.

פרגנו כשזה קורה, התריעו כשזה "בורח" , תנו לזה לעזור לכם להוביל את מערכות היחסים שלכם עם עצמכם, עם בן-בת זוגכם ועם המשפחה שלכם.

13.   חייבים הומור, צריך גם אם לא רוצים או קשה. בכל מצב זה יכול לשבור את הקרח, להוסיף תיבול, ולחזק את האנרגיות ואת הנפש.

החיים פשוטים ואנחנו אוהבים לסבך אותם. העולם צוחק אז צוחקים. זה עובד!

14.   תחלמו יחד – תגשימו יחד! ואל תפסיקו... לחלום ולהגשים !              

15.    זו ההשראה שלי אליכם. בהצלחה.

 

זוגיות ומיניות בחדר השינה- אנרגיה מעוררת לאהבה. אוהבת אתכם , לאימון ל"זוגיות בריאה"
מוזמנים להתקשר 0509411777 , לרכישת הספר " פרפרים של חופש" מוזמנים לאתר https://docs.google.com/forms/d/1ErDBG5iMwwaTzF-KQ-QfUaAFsmWpowE7wnmN1JSHlj0/edit?no_redirect=true


כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה: