עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות

יועצת ארגונית, מאמנת אישית וזוגית, מרצה, סופרת .
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

מתחברת למילים, לשירים,להירהורים והכי למעשים...

01/10/2020 13:23
ayala

העולם החדש מלא בתקשורת ללא הפסקה, כל הרשתות, כל החדשות, הכל גועש, רועש ואנשים מפוחדים , בעיות חרדה לרוב, ואני שוב תוהה מה אפשר כן לעשות? אני מתחברת למילים שבשירים ומגלה כמה המילים נכתבו עם כוונה גדולה לכל תקופה ופותחת את היום עם השיר " חיה לה מיום ליום" ...

הבוקר שמעתי את הרב יובל הכהן אשרוב- אחד מהמועדפים עליי להאזנה. הוא נשאל רבות על הקורונה והוא עונה בשאלה: " במידה והיינו חיים ללא תקשורת ,ללא חדשות, ללא ווטסאפים וכו' והיתה קורונה, מה היה קורה? היינו בלחץ? מישהו היה מרגיש? "

לא לא ולא ... התקשורת קשרה אותנו בעבותות הפחד והבחירה שלנו היא אם להיות מחוברים ללא הפסקה לחדשות ולכל הרעל שנכנס לנו לגוף ומייצר לנו חרדות .

אז כן לקיים את הכללים, לעטות מסיכות ולהישמר על הנפשות "ונשמרתם לנפשותיכם", אבל לשמור על החוסן הנפשי שלנו עם כל מה שרק עושה לנו טוב, מוסיקה, ריקודים, בישול, קריאה, כתיבה, סרטים, למידה של דברים חדשים, התפתחות אישית, זמן משפחה, זמן אהבה, בקיצור לקחת את הזמן שלא היה לנו לפני כן, וכנראה עדיין לא השכלנו לעשות זאת אז נכנסנו לעוד סגר.

מקשיבה למנטורים מעניינים, מצטרפת למעגל שיח של אנשי רוח, רפואה, דת שמדברים פעם בשבוע על מה קורה לנו, ואיך אפשר לראות את הדברים, ומה ניתן לעשות כדי לשמור על שפיות ועל בריאות, על חוסן נפשי אישי ובכך להשפיע על החוסן המרחבי והלאומי. מוזמנים להקשיב לנו (בEILAT T.V).

בוחרת לדבר במעגל על הפן הרוחני וגם החומרי. מבחינה חומרית אני מזהה קריאה לחזור לפשטות , עפנו על עצמנו , הגענו למצבי שובע בכל התחומים ואנחנו עכשיו מקיאים את העודף, קיבלנו קריאה לעצור את הסוסים. העצירה יכולה להביא לשינוי שישביח את ערך הדברים כי לא כל דבר אמור להיות ברור מאליו.

מבחינה רוחנית -התודעה הקולקטיבית מתרחבת ואנחנו עולים מדרגה ותדר. מי שנעצר ימשיך לתדר יותר מאוחר. העולם בנוי מאנרגיה רב ממדית ואנחנו חלק מהיקום, כשמשהו קורה יש סיבה כמו שבחיבור גוף-נפש יש כאלה שיעשו תחזוקה מונעת (נכון לדעתי), יש כאלה שיבינו רק אחרי שמקבלים סימן, הלם, שוק או מכה, ויהיו כאלה שלא יבינו אחרי פעם אחת ויתכן שזה יקרה להם רק בפעם האחרת.

מי שמהר מתחבר לזרם החדש ועושה את השינוי הנדרש מצליח לעלות על הגל, הגל הזה שבאוקיינוס, שאנחנו חלק ממנו, שיכול להרים או להוריד אותנו ואנחנו יכולים להתנגד או לזרום עם הגל. כמו שיש לנו שלבים בחיים, התהוות, לידה, ילדות, בגרות, זקנה ומוות כך גם ביקום יש תקופות המשתנות על פי האמונות, הערכים וההתנהגויות של הדורות השונים, מעין מעגל של הזנה עצמית. אז מה שהיה הוא לא מה שיהיה. וזה חלק מההתהוות.

למדתי לחיות עם המציאות לא להתנגד לה , לחיות איתה ולחבק אותה ולהיות אחד עם היקום , כמובן עם מידה של זהירות עד שנעבור את הגל ונעלה על הגל הבא, עם יותר חמלה יותר אהבה, חיבור לטבע ,זמן איכות, משפחתיות, ויותר בריאות, ספורט, ים, שיתוף ופתיחות וקהילתיות. אין ספק שיש נפגעים וזה נוגע בכולנו ובמיוחד בקצוות בחלשים ובחזקים .

בראייה הגדולה של התמונה ZOOMOUT – אני אומרת מה זה שנה- שנתיים מתוך 80-90 שנות חיים ? אבל עדיין לא קל והעיקר לקחת מזה מה שאפשר כדי להשביח את המחר.

לעצור, להתבונן ולחשוב מה יעשה טוב יותר? זה מה שאני מציעה בכל תהליך אימוני שאני מעבירה למתאמן. להיות במעגל ההשפעה ולא במעגל הדאגה, לעשות ולא להיות משותקים, להקיף את עצמנו בסביבה אוהבת ותומכת, לשמור על החוסן האישי, פחות להקשיב לחדשות המבלבלות ולצרוך תוכן מועיל יותר.

לשים את האגו בצד – לשתף ולהיעזר באחרים . לשכירים שביננו להיות מעורבים ומשפיעים יותר, לעצמאים להיות יצירתיים ולבדוק צרכים חדשים לבעלי משפחות להוות דוגמא אישית ולשדר חוסן כי בסוף הכול יעבור. מסיימת את היום עם המילים של השיר  "יש דברים נסתרים, לא נבין לא נדע נעשה גם דברים שנראים בלי סיבה" .


כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה: